Ψυχαγωγία Χωρίς Καπνό σε Android

Ο κατάλογος της Ψυχαγωγίας Χωρίς Καπνό του NoSmoke.gr είναι πλέον διαθέσιμος σε εφαρμογή για κινητά Android.
Με αυτή την εφαρμογή μπορείτε να βρείτε γρήγορα το πιο κοντινό άκαπνο κατάστημα όπου κι αν είστε.

Το NoSmoke.gr για Android:

• Δείχνει τα κοντινότερα καταστήματα του καταλόγου σε μια λίστα, ταξινομημένα με την απόσταση τους από το κινητό.
  • Επιλέγοντας ένα κατάστημα στη λίστα, το δείχνει στον ενσωματωμένο χάρτη του κινητού.
  • Επιλέγοντας ξανά το κατάστημα στο χάρτη ανοίγει τον browser του κινητού στη σελίδα του καταστήματος στο forum.nosmoke.gr για περισσότερες πληροφορίες

Η εφαρμογή έχει ενσωματωμένες τις βασικές πληροφορίες του καταλόγου Ψυχαγωγίας χωρίς καπνό. Αυτός ο ενσωματωμένος κατάλογος μπορεί να ανανεωθεί με τις τελευταίες καταχωρήσεις με το πάτημα ενός κουμπιού στο μενού.

Το κινητό δεν χρειάζεται να έχει internet για να δείξει τη λίστα. Χρειάζεται internet για να δείξει το χάρτη, για να πάει στη σελίδα του forum.nosmoke.gr, και για να ενημερώσει τον κατάλογο.

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις από το Google Play.

Η εφαρμογή απαιτεί Android 2.2.1 ή νεότερο (Γιατί απλά τη δοκίμασα μόνο στο δικό μου 2.2.1).

ΣυνημμένοΜέγεθος
map.png51.41 KB
list.png8.78 KB
browser.png36.66 KB
refreshed.png12.82 KB
qr.png1.33 KB

Στο Google play

Από σήμερα η εφαρμογή είναι διαθέσιμη στο Google Play.
Η διαδικασία ανανέωσης του ενσωματωμένου καταλόγου έχει αυτοματοποιηθεί. Η εφαρμογή ελέγχει αυτόματα για ανανεωμένο κατάλογο μια φορά τη μέρα (και μόνο όταν τη χρησιμοποιείτε). Δεν υπάρχουν άλλες λειτουργικές αλλαγές.

Χρειαζεται και το GPS για να δουλεψει η εφαρμογη;

Εβαλα την εφαρμογη στο Galaxy Note 2 που εχω και εχω την απορια,αν χρειαζεται και το GPS,για να δουλεψει.

Ναι

Χρειάζεται να ξέρει την τοποθεσία της συσκευής, προς το παρόν, με GPS ή μέσω δικτύου.
Μελλοντικά θα μπορούσε να δείχνει τα καταστήματα στο χάρτη, χωρίς να χρειάζεται GPS.

Πλέον δεν χρειάζεται GPS

Η τελευταία έκδοση (2.0) δεν χρειάζεται GPS για να λειτουργήσει.

η εφαρμογη δεν δουλευει σωστα

το εχω κατεβασει στο κινητο μου και ενω θα επρεπε να μου δειχνει τα μαγαζια,μου βγαζει στην οθονη ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ,εγω παταω ανανεωση και δεν δειχνει τιποτα.Τι φταιει?

Δίκιο έχεις

Δίκιο έχεις. Κάποιο λάθος έγινε. Θα διορθωθεί το συντομότερο δυνατόν (μάλλον αύριο).

Λειτουργεί στα αγγλικά

Αν χρειάζεσαι να τη χρησιμοποιήσεις, άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σου στα Αγγλικά και δοκίμασε πάλι.
Αφού κατεβάσει τη βάση, μπορείς να επιστρέψεις πίσω στα Ελληνικά.

Διορθώθηκε

Μόλις δημοσιεύτηκε η έκδοση 2.0.1 με τη διόρθωση. Θα πάρει μερικές ώρες να είναι διαθέσιμη στο Google Play.

Οδηγίες

Πως μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή στο κινητό μου?

Εφόσον έχεις android κινητό

Εφόσον έχεις android κινητό (smart phone), κάνεις αναζήτηση στο Google Play (Play Store) είτε ως "Ψυχαγωγία Χωρίς Καπνό" είτε ως "Nosmoke.gr" και το βρίσκεις. Το κατεβάζεις και ... οι έξοδοί σου στο εξής θα έχουν πολύ λιγότερο καπνό (έως καθόλου, αν το επιθυμείς)! ;-)

This item isn't available in your country

Δεν μπορούσα να βρω την εφαρμογή στο play store, οπότε ρώτησα έναν φίλο και μου έστειλε τον σύνδεσμο, αλλά όταν τον ανοίγω στο play store, μου λέει "This item isn't available in your country". Έχω αγοράσει το κινητό στις ΗΠΑ όπου και ζω, αλλά βρίσκομαι στην Ελλάδα και έχω το πρόβλημα που περιγράφω. Υπάρχει λόγος που είναι κλειδωμένο το πρόγραμμα; Πώς μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή;

Δοκίμασε από εδώ

Δοκίμασε από εδώ http://apk-dl.com/org.melato.nosmoke.android