Έξη (Ηλιούπολη)

Προσοχή: Καπνίζουν
Κατηγορία: 
Cafe / Snack
Υποκατηγορία: 
καφεζαχαροπλαστείο - αρτοποιείο
Τηλέφωνο: 
210 9901911
Ηλιούπολη
Javascript is required to view this map.

Για καφέ, γλυκό ή σάντουιτς.

Συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να αξιολογήσετε αυτό το κατάστημα

Αξιολογήσεις:

24-Nov-2018
margarita
Η Έξη Ηλιούπολης, ναι μεν δεν έχει τασάκια στον εσωτερικό της χώρο και τυπικά δεν επιτρέπει το κάπνισμα, αλλά δυστυχώς έχει κλείσει το καλόγουστο, ζεστό πατάρι, που ήταν αποδεδειγμένα ελεύθερο καπνού και έχει δημιουργηθεί άλλος, μεγαλύτερος χώρος, ακριβώς δίπλα στην είσοδο. Αυτός ο καινούργιος χώρος, έχει συρόμενη πόρτα που λειτουργεί με φωτοκύτταρο, που είναι συγχρονισμένο να κρατάει αρκετή ώρα, μιας και το καφέ είναι self service και μην σου έρθει ο δίσκος καπέλο ένα πράγμα. Μπαίνει και βγαίνει κόσμος κάθε 10-20" το αργότερο, οπότε επί της ουσίας η πόρτα είναι συνήθως ανοιχτή, με αποτέλεσμα να μπαίνει όλος ο καπνός του εξωτερικού χώρου, από τα τραπέζια που βρίσκονται απέξω, ακόμα και ακριβώς δίπλα από την συρόμενη πόρτα. Φυσικά μπαίνει και το κρύο. Όση ώρα ήμουν εκεί, δεν έβγαλα το μπουφάν μου και από ό,τι είδα και πολλοί άλλοι και το κυριότερο, τα ρούχα μου και τα μαλλιά μου μύρισαν τσιγαρίλα! Συζητώντας με τον υπεύθυνο, μιας και αν θυμάμαι καλά είχα προτείνει το συγκεκριμένο να προστεθεί στην λίστα, μου είπε ότι έκλεισαν το ήσυχο πατάρι, για να διώξουν τους μαθητές και φοιτητές που πήγαιναν εκεί για να μελετήσουν και δυστυχώς(μεταφέρω τα λόγια του!) πάνε και στον καινούργιο χώρο! Λυπηρό πραγματικά. Την Έξη Ηλιούπολης, την έχουν στηρίξει πάρα πολύ οι φοιτητές και γενικά όσοι ψάχνουν έναν ήρεμο, άκαπνο, όμορφο χώρο για να μελετήσουν, ή να διαβάσουν το βιβλίο τους ακούγοντας χαλαρή μουσική. Το καινούργιο δημιούργημά τους δεν έχει καμία σχέση με αυτό και αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, ΔΕΝ είναι πλέον άκαπνο .(ως σχόλιο fb)
21-Dec-2017
nikos
Μόλις μίλησα με τον υπεύθυνο του εν λόγω καταστήματος. Το κάπνισμα απαγορεύεται αυστηρά στο πατάρι και σε όλους τους εσωτερικούς χώρους γενικά. Η Έξη είναι 100% άκαπνο μαγαζί και δικαίως βρίσκεται στην λίστα. (ως σχόλιο fb)