Πρόβλημα με διακοπή καπνισματος

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.... Θέλω να μοιραστω μαζί σας το πρόβλημα μου και είμαι σίγουρος οτι θα με βοηθησετε.... Είμαι 28 χρονων και καπνιζω απο τα 17 μου.... Αλλες φορες περισσότερο αλλες λιγότερο... Επειδή ποιο παλιά εκανα γυμναστική και ημουν σε κινητικότητα δεν με πείραζε (τουλαχιστον έτσι ένιωθα) αλλά εδώ και 2 χρονια αγόρασαν ενα φορτηγό και πλεον δεν κινουμε καθόλου και έχω πρόβλημα οποτε μέχρι εδώ..... Τώρα να σας πω το πρόβλημα μου δεν είναι ο εθισμός στην νικοτίνη.... Το πρόβλημα μου επειδή οι ώρες είναι πολλές που εχεις την μονοτονία του τιμονιού ειναι οτι πρεπει κατι να κάνω αντί να καπνιζω...
Συνεχιζετε....

Δεν μπορω να το εξηγήσω...

Δεν μπορω να το εξηγήσω... Επειδή καπνιζα στριφτά το μυαλό μου ψάχνει όλη μέρα να στρίψει τσιγάρο. Νιώθω ενα κενό και αυτός είναι και ο λογος που έχει αποτύχει παρα πολλές φορες να το κόψω.... Έχω δοκιμάσει σπόρια κρακερακια και αλλά διάφορα αλλά δεν γίνετε όλη μέρα να τρως... Είχε κάποιος άλλος το ίδιο θέμα με μένα;; Τι να κάνω για να βάλω ενα τέλος; εαν δεν γίνετε τίποτα πόσες μέρες κρατάει αυτό το ζόρι;;; ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας ζαλησα..